Jaunumi

Siguldā pēc rekonstrukcijas atvērts veikals-noliktava Labais 04.07.2021

Siguldā pēc rekonstrukcijas atvērts veikals-noliktava Labais

04.06.2021.

Piektdien, 4.jūnijā, investējot turpat 250 000 eiro, viens no Latvijas lielākajiem pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumiem ar 100% vietējo Latvijas kapitālu SIA Firma Madara 89 durvis vēra renovētajam veikalam-noliktavai Labais, Pulkveža Brieža iela 111-111a, Siguldā 486m2 nodrošinot 13 darba vietas.

Lasīt vairāk

Alus

Alus

Alus ir pasaulē populārākais un arī senākais alkoholiskais dzēriens. Vēsturnieki uzskata, ka alus ir radies nejauši – ierūgstot medus dzērienam vai arī lietus ūdenī uzrūgstot maizei. Pat Senajā Eģiptē, strādnieki būvējot piramīdas, slāpes veldzēja ar reibinošo dziru, kas sastāvēja no ierūguša graudu maizes ūdens. Kā jau daudz lietas vēsturē, arī alus ražošanas attīstībā liela nozīme bija dabas daudzveidības attīstībai – attīstoties savvaļas bitēm, alus brūvēšanā sāka izmantot arī medu. Latvijas vēsturē norādīts, ka tādu alu sauca par miestiņu vai medalu. Alus ir viegli pagatavojams dzēriens, līdz ar to sākotnēji to lietoja tikai trūcīgais iedzīvotāju slānis, taču drīzumā to jau labprāt baudīja visi Eiropas iedzīvotāji.

Lasīt vairāk

Degvīns

Degvīns

Degvīns sākotnēji tika radīts medicīniskiem nolūkiem Krievijā un Polijā. Degvīna nemainīgās īpašības – bezkrāsains, caurspīdīgs šķidrums, alkohola koncentrācija – 30% līdz 75%. Labu, kvalitatīvu degvīnu iegūst augstākā labuma graudu spirtu sajaucot ar īpaši kvalitatīvu, mīkstu ūdeni.

Lasīt vairāk

Džins

Džins

Džinu gatavo no augstākās klases spirta un ūdens, pievienojot dažādas garšvielas. Kā galvenā no tām ir kadiķoga, kas dod īpašo džina aromātu un garšu. Taču ne mazāk svarīgas ir arī pārējās garšvielas – koriandrs, citrusa augļu miziņas, kardamons, kanēlis, utt. Katrs ražotājs veido savu garšvielu maisījuma buķeti, kuru sargā ražošanas noslēpuma statuss. 

Lasīt vairāk

Konjaks

Konjaks

Vai zinājāt, ka labākais brendijs ir konjaks? Dzērienam nosaukumu konjaks (cognac) piešķir tikai noteiktos reģionos ar noteiktām izejvielām gatavotajiem dzērieniem. Dzērienu gatavo no vīnogām. Vīnogu vīna destilēšanas procesā tiek iegūts dzēriens, kas vismaz gadu ir nostāvējies mucā un kuram alkohola saturs ir līdz 94.8%.

Lasīt vairāk
uz augšu

Labais © 2017 Visas tiesības aizsargātas.